Kara Fırın Yapım Ustası

Kara Fırın Yapım Ustası

Kara fırını ekmek fırını gibi tercih edilen bir fırın türüdür, işletmeler veya bahçeli eve sahip olan kişiler bizimle irtibata geçerek gönül rahatlığıyla fırınlarına sahip olabilirler. Bu konular işinde usta olan kişilere bırakılmalıdır, bilgisiz ve tecrübesi olmayan işçiler doğru teknik bilgileri kullanamayacakları için ortaya kötü sonuçlar çıkacaktır. Bu yüzden güvenilir kişilerle anlaşma yapmak en doğrusu olacaktır.

Yapım aşamasında ince işçilik ve teknik bilgilerle beraber doğru ekipmanlar kullanılır. Bu sayede ortaya uzun yıllar boyunca kullanılabilecek bir fırın çıkar. Kara fırın yapım ustası, tüm konulara hakimdir, dikkat edilmesi gereken noktaları bildiği için eksiksiz bir şekilde fırını tamamlayacaktır. Kısa sürede, kaliteli ve bütçeye uygun bir fırına sahip olabilirsiniz.

Kara Fırın Yapımında Kullanılan Malzemeler

Kara fırın yapım ustası, kullanılması gereken tüm malzemeleri bilmektedir bu yüzden ortaya eksiksiz bir fırın çıkacaktır. Bahçenize farklı bir hava katacak, lezzetli yemekler pişirmenizi sağlayacaktır. Yeni bir işletme açıyorsanız yada fırınınızı yenileyecekseniz de bizimle irtibata geçin ve kaliteli fırınlarla işleriniz daha fazla açılmasına olanak sağlayın. Fırın yapımında kara fırın yapım ustası şu malzemeleri kullanmaktadır;

  • Tuğla
  • Ateş tuğlası
  • Çimento
  • Siyah ve tanecikli kum
  • Demir
  • Ahşap

Bu malzemeler fırın, ön tezgah ve temeli için gereklidir. Fırını yapmaya başlamadan önce alt tabanı hazırlanır. Bunun için en az 60 cm yükseklikte çimento atılır ve demirde kullanılır. Ardından fırının yapımına başlanır. İsteğe göre ebatları ve tuğlaların sıralanma şekli değişiklik gösterir. Kullanılan malzemeler kaliteli olduğu için kırılma, çatlama yapmaz ve yapımı daha da kolaylaşır.

Sağlam Kara Fırınlar

Kara fırın yapım ustası, kaliteli malzemeler ile fırını yaparken tuğlaların birbirine çok iyi bir şekilde yapışmasını sağlamak adına çimentoyla beraber kum da kullanır, bu sayede ilerleyen dönemlerde kırılma, çatlama gibi sorunlar oluşmaz. Fırınların tamiri oldukça zordur hatta neredeyse imkansızdır. Isıya dayanıklı tuğlalar kullanıldığı için fırın kolay ve hızlı bir şekilde ısınır, dışarıya fazla sıcaklık aktarmaz, içine hapseder bu sayede içindekinin daha hızlı bir şekilde pişmesini sağlar. Lezzetli yemekler için kaliteli fırınlar istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz, kısa sürede dönüş yaparız.