Trabzon Ekmek Fırını Yapım Ustası

Trabzon Ekmek Fırını Yapım Ustası

Trabzon Vakfıkebir ekmeği dünyaca üne sahip bir ekmek türüdür. Ekşi maya ile yapılan ekmeğin meşhur olma sürecinde pek çok kriter ile hazırlanmasının payı büyüktür. Trabzon ekmeği kolay kolay bayatlamayan bir yapıdadır. Günlerce tazeliğini korur ve küflenmez. Bu ekmeğin hamuru ve hazırlık süreci ile alakalı olduğu kadar pişirilen fırın ile de doğrudan alakalıdır.

Trabzon Ekmeği Yapımında Fırın

Ekmek tüketimine göz atıldığında ürünün hazırlık aşaması da çok önemlidir. Biz fırın yapım hizmeti veren bir firma olarak nar gibi kızarmış Trabzon ekmeklerinde tuzumuz olduğunu bilmenin gururu ile daima daha iyisi için çabalıyoruz. Trabzon ekmek fırını yapım ustası fırının ekmek pişirilmeye hazır hale gelene kadar destek vermeye devam ederek fırının sadece yapımını değil kullanım kolaylıklarını ya da püf noktalarını da aktararak hizmeti alana maksimum düzeyde fayda sağlar.

Ekmeklerde Katkısı Olan Görünmeyen Eller

Dumanı üstünde mis gibi kokan bir Trabzon ekmeğinde Trabzon ekmek fırını yapım ustası ve yardımcıların payı büyüktür. Fırının ısıyı içinde tutması, ateş ile ekmeğin tabanını hızlıca pişirip yakmaması gerekir. Tabanı pişen ama üst kısmı hamur olan ekmek firma için zarardır. Eğer fırın ayarlaması işin ehli tarafından yapılmaz ise verim alınamayacaktır. Trabzon ekmek fırını yapım ustası ekmeğin pişme süresi, fırın hazırlık süreci gibi inceliklere hakimdir. Normal ekmekler gibi pişmeyen bu ekmeğin hazırlık sürecinden pişirme sürecine kadar pek çok özel detayı vardır. Ekmeği bu kadar lezzetli yapan odun ateşi kadar önemli olan bu ayrıntılardır.

Fırın Yapımında Kritik Noktalar

Çakıl taşları ile fırın tabanında yaratılan süzgeç görevi cam kırıkları ile ısıyı sabitlemek, fırın taban taşları ile ekmeğin sağlıklı ve daha kaliteli pişmesi için yapılan önemli ayrıntılardır. Asıl önemli olan bu noktalardır. Fırın duvarları bu işlemlere göre daha kolay gibi görünse de kavisli ya da kubbeli yapı da Trabzon ekmek fırını yapım ustası için büyük önem gerektiren bir işlemdir. Firma olarak tüm detayları en ince ayrıntıları ile bilen uzman ekip ile çalışarak işimizi şansa bırakmıyoruz. Fırınını yenileyecek ya da yeni fırın açacak kişiler için hızlı ve güvenilir hizmetimiz sayesinde işin seyrine yön veriyoruz.