Şömine Yapım Ustası

Şömine Yapım Ustası

Şömine özellikle modern evlerin vazgeçilmez parçasıdır, soba gibi ısıtıcılar kullanmak istemeyenler şömineyi tercih ederler. Sadece ısıtmak amacıyla değil süs olarak da kullanılır, doğalgazlı evlerde de artık şömine önemli bir dekorasyon parçası haline gelmiştir. Gerçeğini yaptırmayanlar için yapay şömineler bile çıkmıştır, ekrana yansıtılan ateş ile gerçeğini aratmayan bir görüntü ortaya çıkartır. Yine de hiçbiri geçek şöminenin verdiği havayı veremez, ısıtması ve önünde oturup hoş vakit geçirmek gerçekten herkesin isteyeceği şeylerdir, şömineli dağ evleri kış tatilinin vazgeçilmezidir.

Kaliteli Şömine Yapımı

Nesillerdir bu işi yapan, artık tecrübeleri ile sektörün önde gelen ustaları haline gelmiş şömine yapım ustası istediğiniz ebat ve dekorasyonda şömineyi sizlere ulaştırmaktadır. İşçiliği oldukça dikkat gerektirdiği için herkese yaptırmak doğru olmayacaktır, güvenilir yerlere yaptırılırsa yıllarca kullanılabilir. Şömine evlere ayrı bir zenginlik ve estetik görünüm kattığı için yapım aşamasında bu havanın korunması çok önemlidir.

Farklı Alanlar İçin Özel Şömineler

Estetik görünüm ve ince işçilik çok fazla olduğu için yapımı biraz daha zahmetlidir, şömine yapım ustası teknik bilgileri çok iyi biliyor ve ekipmanları doğru kullanabiliyor olmalıdır, aksi halde şömine sadece fazlalık olarak kalacaktır. Yapım aşamasında gerekli güvenlik önlemleri de alacak ve evin yada iş yerinin zarar görmesi en aza indirilecektir.

Yapım 3 aşamadan oluşur, ilk önce şömine yapım ustası temeli atar daha sonra içini doldurur ve temele yapının döşenmesi işlemi gerçekleşir, en sonda baca konulur.

Ortaya hoş bir şömine çıkmasını istiyorsanız kullanılan malzemeler her zaman çok önemlidir, şömine yapım ustası 1. sınıf kalite ateş tuğlası kullanmaktadır. Bu tuğlalar ısıya dayanıklıdır, yanlış yapılan bir adım sonucunda şöminede ateş yakılması engellenir ve kişiye zarar verir. Kullanılan tuğlaların gövdesi kırmızı olduğu için ortaya daha farklı bir hava katacaktır, kullanılan tuğlalar düz, koyu renkli ve sağlam olmalıdır. Eğer kırık olursa dizim esnasında tüm yapıya zarar verebilir ve baştan başlanmasına neden olabilir.

Bünyemizde çalışan ustalarımız bu konuya çok dikkat etmektedir, yanlış bir hamle ortama sıcaklık vermesini engelleyecektir. Tuğla dışında ahşap, keçe, çimento, ızgara koruyucu, kum tanecikleri, damper ve kilde kullanılır.