Bakırköy Taş Fırın Yapım Ustası

Bakırköy Taş Fırın Yapım Ustası

Odun ya da doğalgaz kullanılarak yakılan ve içerisinde, pide, ekmek, simit, pizza, kebap, güveç vs. gibi pişirilen yüksek ateşe dayanıklı tuğlalardan yapılan ve pişirme süreleri, modern fırınlara oranla daha uzun olan fırınlardır.

Taş Fırın Ölçüleri

Standart Ölçülere sahip olan Taş Fırınlar, uygulanacak yerin uygunluk durumuna göre kısmen özelleştirilebilir. Uygulanabilen bilinen ölçüler ise şu şekildedir; 1 x 1, 1.20 x 1.20, 1,40 x 1.40, 1.60 x 1.60, 1.80 x 1.80 ve 2 x 2’dir.

Bağlı bulunduğu ilçe dışına hizmet olasılığı vardır öyle ki Bakırköy taş fırın yapım ustası, İstanbul’un herhangi bir ilçesine de hizmet götürebilmektedir. Yerinde tespit gerektiren bu hizmet, yakın ilçelere hizmeti de imkanlı kılmaktadır. Yerinde tespit uygulaması, alınacak hizmetin kalitesini ciddi oranda etkiler. Bu alanda, Bakırköy taş fırın yapım ustası akla ilk gelen yerlerdendir. Görülen en yaygın hizmet ise Bakırköy taş fırın yapım ustası ve Taş Fırın Tamiridir.

Taş Fırın Yapım Malzemeleri

Taş Fırın yapımında gerekli malzemeler; eğer Taş Fırın yeri uygulamasına izin verecek uygun alan var ise, inşaat tuğlası, kaya tuzu, cam kırığı, çakıl ve kum, fırın toprağı, çimento, fırın kapağı, ısı yalıtım malzemeleri ve fırın bacası olmak zere toplamda on adet malzeme kullanılır.